czwartek, 1 października 2015

Pożegnaj jesienną chandrę szybko i skutecznie


Ciemne, ponure dni, jesienne deszcze i coraz większy chłód... 
Zapewne nie raz zdarzyło się, że zabrakło Ci energii i pozytywnego nastawienia. 
Najchętniej zaszyłabyś się pod kocem z gorącą herbatą, nie mówiąc już o zwiększonej potrzebie snu w te szare i zimne dni...
Nasz gorszy jesienny nastrój spowodowany jest mniejszą ilością światła słonecznego.
Organizm produkuje wtedy więcej melatoniny, która powoduje zmęczenie i ospałość.

Co zrobić by tym razem miło wspominać nadchodząca jesień ?:) 


1. WCZUJ SIĘ W POZYTYWNE ASPEKTY JESIENI. Uważam, że każda pora roku ma w sobie coś pięknego i niepowtarzalnego. Przed nadejściem jesieni warto zdać sobie sprawę z korzyści jakie nam niesie i zaplanować długie wieczory, które przecież mogą okazać się cudowne. Jest oto odpowiednia pora roku na nadrobienie zaległości w lekturach w domowym zaciszu z pyszną herbatką i zapaloną świeczką. Organizuj wieczory filmowe z najbliższymi. Rozwiń swoje zdolności kulinarne, umilając sobie czas niezwykłymi potrawami. Te wieczory mają w sobie coś magicznego...
W domu naprawdę nie trzeba się snuć po katach kiedy za oknem pada deszcz.

2. WYKORZYSTUJ KAŻDY DZIEŃ! Kto powiedział, że każdy jesienny dzień jest brzydki, mokry i ponury?  A co z naszą polską złotą jesienią? O tej porze roku również może być kolorowo. Kasztany, żołędzie, czerwone spadające liście i spacery po parkach i lasach. A może by tak wybrać się na małe grzybobranie ?:) 

3.  DŁUGIE GORĄCE KĄPIELE. To jest coś co zawsze miło wspominam z okresu jesienno-zimowego.
Świece, lampka wina, olejki do kąpieli...naprawdę działa ;)

4. ZRÓB SOBIE MINI WAKACJE. Jesienne wyjazdy również mają coś w sobie. Dwa dni spędzone nad morzem w domku z kominkiem lub po prostu w innym mieście na pewno ukażą Wam plusy jesiennej aury. Miło jest w chłodny wieczór przejść się starówką, zrobić ognisko czy też zwiedzić nieznaną okolicę. 

5. CZAS NA REFLEKSJE. Jesień to idealny okres na zadumę, wyciszenie się, określenie celu i sensu życia. Dokąd zmierzamy?co chcemy osiągnąć? Co jest dla nas najważniejsze? Wykorzystajmy jesienne wieczory na nasz osobisty rozwój. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś może warto stworzyć listę 100 życiowych celów? 

6. NIE WYMAGAJ OD SIEBIE ZBYT WIELE. Po to mamy 4 pory roku, aby zgodnie z nimi funkcjonować.
Mniejsza ilość melatoniny daje o sobie znać, dlatego zwolnij ! Pozwól sobie na małe lenistwa.

7. SPORT TO ZDROWIE! Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Kiedy nie chce Ci się w jesienną szarugę iść pobiegać, wybierz się na basen, saunę, ściankę wspinaczkową. Nawet w domu można zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu.

8. CZAS NA ZMIANY ! Uciekaj przed rutyną. Ciekawie spędzony czas, trochę zmian w wyglądzie, przemeblowanie mieszkania jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zmień fryzurę, idź do kosmetyczki, wprowadź małe zmiany wokół siebie! Na pewno nie pożałujesz :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz